Skip to main content

Google translator. Select English for the site content automated translating. Vajuta üleval paremas nurgas EST. Osa materjalist on veel tõlkimata. Kui leiad tõlkimata teksti vali siin ripmenüüst keel (Estonian) tõlkimata osa automaattõlkimise jaoks.

Russian Chinese (Traditional) English Estonian Finnish French Georgian German Greek Hebrew Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Spanish Swedish

Meilt tihti küsitakse: “Miks kaheksanurkne maja?”

See idee tekkis meil mitte tühja koha peal. Abikaasaga me olime ammusest ajast öko-majade huvilised. Üheks meile meeldinud projektiks oli maja, millel oli „soe süda“. Ehk majal oli katusel päikese paneelid ja neis soojaks saanud õhk oli juhatatud torude kaudu keldrisse suure kivitäis ruumi (kivi soojaakumulaator). Päeval kivi akumulaator saab päikese poolt laetud ning öösel annab oma soojuse ruumidesse. Ehk majal on selline „soe süda“.

Idee on küll hea, kuid meie kliimas ei tööta. Aga „südamega maja“ idee jäi meile hingesse.

Noh kuidas ehitada südamega maja? Äkki midagi peab olema maja keskel (südames)? Kamin? Njah, liiga triviaalne. O! Teeks maja keskel suure toa, mis mahutaks (nagu suur süda) meid kõik, meie sõpru ja lähedasi! Teeks ülejäänud toad selle kesk toa ümber. Hm!?  Kas siis ehitad ümmargune maja või? Ei, ümmargune on liiga keeruline. Olgu siis veidi kandiline (ringiga sarnane). Alguses me arvasime, et kesktuba saab samuti kaheksakandiliseks, kuid hiljem (arhitekti abil) otsustasime teha ta rohkem ringikujuliseks.

Nõnda sündis kaheksanurkse maja idee, mille keskel on „süda“ mis mahutab kõiki enda sees!

Теги

x

Please add some content in Animated Sidebar block region. For more information please refer to this tutorial page:

Add content in animated sidebar